Witaj w Strefie Rozwoju Nauczyciela.

Stworzyłam to miejsce po to, by doskonalić Twoje umiejętności zawodowe i osobiste, Nauczycielu.

To miejsce dla nauczycielek i nauczycieli, którzy chcą doskonalić swój warsztat pracy, wiedzę teoretyczną przełożyć na dobre praktyki w ramach działań edukacyjnych, opiekuńczych czy wychowawczych.

To miejsce dla nauczycielek i nauczycieli, którzy rozwijają swój warsztat pracy w trakcie trwania awansu zawodowego.

To miejsce dla „młodych stażem dyrektorskim” nauczycielek i nauczycieli, podejmujących trud kierowania placówką oświatową. Uwierz mi, dzięki wiedzy zgromadzonej tylko w webinarowych spotkaniach, jesteś w stanie wdrożyć wiele dobrych praktyk w swojej szkole/przedszkolu/placówce.

To miejsce, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz w odpowiedni sposób przygotujesz się do spotkania z komisją kwalifikacyjną czy egzaminacyjną, jeśli w tym roku kończysz staż.

To miejsce, w którym wezmę Cię za rękę i przeprowadzę przez wiele nauczycielskich ścieżek rozwoju zawodowego i osobistego.

Dlaczego warto przystąpić do Strefy Rozwoju Nauczyciela?

N

Otrzymasz nieograniczony dostęp do wszystkich spotkań webinarowych, jakie przeprowadziłam do tej pory oraz do tych, które przeprowadzę w czasie Twojej przynależności do Strefy Rozwoju Nauczyciela. Oprócz dostępu do nagrań otrzymasz także dostęp do opracowań pdf oraz zaświadczenia o udziale w webinarze. Zakładam też organizację spotkań webinarowych tylko dla Was (uczestniczek i uczestników Strefy), które to spotkania będą odpowiadały na zgłoszone przez Was potrzeby. Będziesz uczestniczyć w spotkaniach na żywo prowadzonych w zamkniętej grupie dostępnej tylko dla Strefowiczów (możesz do takiej grupy dołączyć, nie ma jednak przymusu, gdyż wszystkie nagrania spotkań z grupy wędrować będą do Strefy Rozwoju Nauczyciela).

N

Otrzymasz dostęp do materiałów pdf o różnej tematyce, które przygotowywaliśmy dla Was przy okazji różnych naszych działań (plany lekcji, dyplomy, listy zadań, kalendarze i wiele innych).

N

Otrzymasz kody rabatowe na zakupy w sklepie sklep.anetaszostak.pl

N

Otrzymasz wsparcie, mój uśmiech i dobre słowo na każdy kolejny dzień pracy – bezcenne i ostatecznie przekonujące do tego, by za tym uśmiechem podążać.

Dlaczego powstała Strefa Rozwoju Nauczyciela?

Dostaję od Was w najgorętszym okresie (marzec–sierpień) tysiące wiadomości z pytaniami:

Jak…………………….?
Kiedy………………………………………….?
Co wpisać………………………………….?
Jak bez lęku iść do pracy…………?
Które rozporządzenie przeczytać…..?
Jak to jest z tymi aktami prawnymi…………?
Jak zaprezentować dorobek…..?
Jak przygotować prezentację….?
Jak walczyć ze stresem…………………….?
Jak się nie bać wystąpień publicznych…..?
Czy zaopiekujesz się mną w czasie stażu…?

Moją odpowiedzią na te pytania jest moja codzienna praca dla Was.

Dostaję też setki pytań:
Który webinar wybrać………………………..?
Gdzie znajdę liva ………………………………….?
Kiedyś mówiła Pani o………….., gdzie to jest…..?

I tu pojawił się pomysł: zbiorę wiedzę w jednym miejscu i dam nauczycielom dostęp na bazie abonamentu. Pomyślałam o warunkach: opłacą abonament na trzy/sześć/dwanaście miesięcy i w jednym miejscu będą mogły korzystać z dostępnych webinarów, rozwijać się pod moimi skrzydłami.
Fantastyczny pomysł, prawda?

Jedna opłata – wiele możliwości doskonalenia warsztatu pracy!

Jedna opłata – jedno miejsce, w którym są zebrane najistotniejsze treści, wiadomości dotyczące Twojego rozwoju.

Spokój, jasność przekazu, porządek informacyjny, stała opieka mentora, jeszcze większy kontakt ze mną.

Jedna opłata – dostęp do 40 nagrań ze spotkań webinarowych przygotowanych przez Anetę Szostak-Sulewską.

Dostęp do wcześniej przeprowadzonych w Strefie Rozwoju Nauczyciela programów

Spotkania z Dorotą Lubas, która w Strefie Rozwoju Nauczyciela przeprowadziła cykl spotkań dotyczących odporności psychicznej dzieci oraz podpowiadała, jak prowadzić trening czytania z dziećmi w różnym wieku.

Spotkania z Katarzyną Drausal w ramach cyklu ‘Apki w łapki”  Były  to spotkania warsztatowe z przykładami zastosowania różnych aplikacji oraz instrukcjami od A do Z , między innymi takie aplikacje, jak: Wordwall, Learning Apps, Quizlet, Quizizz, Liveworksheet, Baamboozle.

Spotkania z Moniką Wrona –„Jak uczyć się skutecznie, jak skutecznie nauczać? Wstęp do technik nauki”. To program szkoleniowy dla nauczycieli, którzy chcą poprawić swoją umiejętność zapamiętywania, pobudzić kreatywność, stać się efektywniejszym nauczycielem, ekspertem. To program dla osób, które chcą prowadzić ciekawsze zajęcia, szybko się do nich przygotowywać, wprowadzać swoje metody nauczania po to, by ich uczniowie osiągali rewelacyjne wyniki w nauce.

Oliwia Nowicka– inspirowała nas i uczyła, jak tworzyć proste rysunki, które można wykorzystać na lekcjach, kolorowe notatki, które łatwiej będą zapadać w pamięć Twoją i Twoich uczniów. Pokazywała, że rysowanie nie jest takie trudne. 

W ramach opłaty abonamentowej otrzymujesz też dostęp do kursu „O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem”.

W zasobach kursu ponad 2 godziny nagrań, opracowane szczegółowo materiały pdf przydatne przy przygotowywaniu się do spotkań z komisją kwalifikacyjną czy egzaminacyjną. 

Co chcę Ci dać?

=
Konkretną wiedzę PRAKTYCZNĄ, zdobytą przez 30 lat pracy, między innymi jako: nauczyciel, dyrektor, szkoleniowiec, dziekan, mentor. Twoje zadanie: wprowadzić ją w swojej codziennej pracy.
=
Wiatr w skrzydła, który pobudzi Twoją kreatywność, chęć do działania, tworzenia, opracowywania materiałów dydaktycznych, scenariuszy zajęć, programów czy innowacji.
=
Ugruntuję Twoje fundamenty nauczycielskiej działalności.
=
Pozbawię Cię lęków, wątpliwości (praca, zwłaszcza praca z dzieckiem, ma być przyjemnością dawania, budowania młodego człowieka, a dawanie, budowanie powinno być pozbawione lęku).
=
Podam pomocną dłoń, której nikt Ci nie podał w Twojej szkole. Zaopiekuję się Tobą.

 Strefa rozwoju nauczyciela – miejsce stworzone z myślą o nieustannym doskonaleniu nauczycieli.

W III edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela będziemy skupiały się na zakończeniu stażu oraz przygotowaniu do spotkań z komisją kwalifikacyjną lub egzaminacyjną.

III edycja Strefy to czas wakacji, większego spokoju i dyspozycyjności. Zadbałam też o ciekawy program dodatkowy przygotowany przez naszych gości. 

Dla kogo jest strefa?

=

Dla nauczycieli w trakcie trwania awansu zawodowego.
Dla nauczycieli przygotowujących się do spotkań z komisjami – kwalifikacyjną lub egzaminacyjną.

=

Dla kadry kierowniczej oświaty, zwłaszcza dla młodych stażem dyrektorów szkół/przedszkoli/placówek.

=

Dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców chcących doskonalić swój warsztat pracy.

=

Dla pasjonatów edukacji stawiających pierwsze kroki w biznesie edukacyjnym. Ode mnie możesz się bardzo dużo nauczyć. Mam za sobą kilka lat doświadczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej ukierunkowanej na szkolenia.

Kolejna możliwość dołączenia do Strefy Rozwoju Nauczyciela pojawi się dopiero w sierpniu.

Nie czekaj na ostatnią chwilę, dołącz do nas już dziś, by systematycznie ugruntowywać swoją wiedzę.

Zapis na listę oczekująch

To teraz czas na „Przedstaw się Aneto”

Nazywam się Aneta Szostak–Sulewska. Jestem pomysłodawczynią i prowadzącą Ogólnopolską Telewizję dla Nauczycieli w Awansie #awansTv, która ma już ponad 130 odcinków i którą tworzyłam od podstaw.

Prowadzę blog tematyczny dla nauczycieli i rodziców anetaszostak.pl.

Jestem autorką kilku kursów online o tematyce związanej z awansem
i rozwojem zawodowym.

Przygotowałam i z sukcesem przeprowadziłam 3 duże kursy/wyzwania, z których wiedzę, inspirację i motywację do zmian czerpały setki nauczycieli.

Informacja zwrotna, jaką otrzymałam, pozwala mi mówić o ogromnym sukcesie tych działań.

Oto przeprowadzone kursy:
„Nie taki awans straszny, jak go malują”,
„Stawiam na rozwój”,
„Nauczycielu w 2020 pracuj zdalnie”.

Przeprowadziłam ponad 40 spotkań webinarowych. Jestem też pomysłodawczynią i właścicielką Wydawnictwa Edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami.

Wydawnictwo powstało po to, by wspierać pracę nauczycieli gotowymi pomysłami, rozwiązaniami i inspiracjami. Drugim celem tej działalności jest pomoc i wsparcie młodych, ambitnych nauczycieli
w spełnianiu ich marzeń o własnej publikacji.

Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem, czyli takim pedagogiem do zadań  specjalnych. Przez wiele lat pełniłam funkcję dyrektora placówki oświatowej, przez rok funkcję dziekana. Jestem certyfikowanym kynoterapeutą Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego, trenerem profilaktyki pogryzień, certyfikowanym praktykiem metody TOMATISA, trenerem, szkoleniowcem w obszarach dotyczących rozwoju nauczycieli. Ambasadorka Akademii Smart Brand.

W III edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela prowadzę spotkania,
w ramach których przygotuję Cię do zakończenia stażu i spotkania
z komisją kwalifikacyjną lub egzaminacyjną. Będę Cię także wspierała w tym, abyś bardziej uwierzyła w siebie i swoje umiejętności.

W każdej edycji Strefy odpowiedzialna jestem za Strefę Rozwoju Osobistego gdzie rozmawiać będziemy o tym, co nas blokuje, czego się boimy, czyli o naszych przekonaniach, nawykach i przyzwyczajeniach.

W III edycji Strefy Rozwoju Zawodowego duży nacisk położymy na przygotowanie się do zakończenia stażu. Będziemy rozmawiać o tym, jak przygotować się do spotkania z komisją kwalifikacyjną lub egzaminacyjną.                                                             

W III edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela w dalszym ciągu będziemy zwracać uwagę na dobre praktyki w pracy z uczniem, zwłaszcza tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

                         Nasi eksperci w III edycji strefy rozwoju nauczyciela

Do współprowadzenia  III edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela zaprosiłam:

Marię Dąbrowską- Jędral 

Maria zajmuje się tym, „by z autyzmem żyło się łatwiej…”

Doskonale zna autystyczną codzienność, gdyż od 24 lat doświadcza autyzmu od kuchni jako matka Adama z autyzmem. Jest przekonana, że na wszystko gdzieś są odpowiedzi i stale ich poszukuje dla swojego syna, swojej rodziny oraz dla swoich podopiecznych.

Z wykształcenia lekarz. Na co dzień pracuje z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami, ucząc ich sposobów na to, by życie z autyzmem było dla wszystkich łatwiejsze. Prowadzi Centrum Rozwoju Relacji DROGA (www.mariajedral.pl), wydaje swój e-magazyn „W Drodze…”, regularnie prowadzi szkolenia dla rodziców oraz profesjonalistów.

Sprowadziła do Polski programy HANDLE® (Holistyczne podejście do neurorozwoju oraz efektywnego uczenia się) i RDI® (Program rozwoju relacji) oraz przetłumaczyła książki je opisujące. Jest Instruktorem HANDLE oraz Konsultantem RDI.

Zwolenniczka eklektycznego podejścia do człowieka, które zakłada łączenie metod pracy w taki sposób, by jak najlepiej służyć osobie czy rodzinie, z  którą się pracuje. Uważa, że dane podejście terapeutyczne to przede wszystkim narzędzie i w zależności od tego, kto go używa, potrafi zdziałać cuda albo uczynić krzywdę. Sama bazuje przede wszystkim na RDI, HANDLE, Metodzie Millera, Son-Rise, NLP, tworząc w ten sposób własne podejście, w sercu którego stoi podmiotowe traktowanie człowieka oraz wiara w jego potencjał.

W ramach Strefy Rozwoju Nauczyciela poprowadzi cykl spotkań o mądrym i skutecznym wsparciu ucznia z autyzmem.

Justyna Zaryczańska i Magdalena Zaryczańska

ambasadorki Genially w Polsce. Obydwie siostry są polonistkami. Na co dzień wspierają się, inspirują i wymieniają doświadczeniami. Tworzą blog „Jutro polski” skierowany do polonistów i wychowawców, na którym publikują pomysły na ciekawe lekcje łączące elementy analogowe i digitalne.

Należą do Superbelfrów, czyli grupy skupiającej kreatywnych nauczycieli wykorzystujących TIK i pragnących zmienić polską edukację. Na YouTube znajdziecie filmiki instruktażowe o pomocach DIY, a w serii #genialnetipy wskazówki do pracy z platformą Genially.

W Strefie Rozwoju Nauczyciela przeprowadzą cykl spotkań pod nazwą  Geniallne wakacje.

Będzie to cykl webinarów, podczas których uczestnicy zgłębią tajniki wspaniałej platformy Genially.

Na pierwszych spotkaniach poznamy podstawowe funkcje tego narzędzia, na kolejnych zaczniemy tworzyć animowane scenki, zdjęcia interaktywne, własne prezentacje, gry edukacyjne, a nawet escape room.

1. Podstawowe funkcje, czyli panel i jego sekrety.

2. W krainie animacji, czyli jak ożywić obrazki.

3. Zdjęcie interaktywne, czyli ukrywamy informacje.

4. Piękne prezentacje, czyli edycja szablonów.

5. Geniallne gry i zabawy, czyli jak zaktywizować uczniów.

6. Pierwszy escape room, czyli jak się do tego zabrać ?

Kim są moi kursanci

Nauczycielami w trakcie trwania stażu zawodowego,
nauczycielami rozpoczynającymi pracę zawodową,
nauczycielami z dużym stażem pracy szukającymi wsparcia, inspiracji, nauczycielami doskonalącymi swój warsztat pracy,
dyrektorami placówek oświatowych.

Łącznie w naszych grupach tematycznych na Facebooku jest ponad 48 tysięcy osób.

Na fanpage’u Kapelusz z Kwiatami ponad 30 tysięcy osób.

FAQ

Czy mogę wykupić dostęp na miesiąc?

Nie, dostęp podzielony jest na 3,6 lub 12 miesięcy.

Czy mogę dołączyć do strefy w każdej chwili?

Nie, dostęp do Strefy Rozwoju Nauczyciela będziemy otwierać raz na kwartał, na kilka dni i tylko wtedy będzie można dołączyć.

Czy dam radę przerobić wszystkie materiały?

Rekomendujemy zacząć pracę z materiałami, które są Ci najbardziej potrzebne w Twojej obecnej pracy.

Co z materiałami, których nie zdążę wykorzystać?

Masz możliwość dokupienia dostępu na kolejne 3 miesiące w cenie wcześniejszego dostępu.

Nie mam Facebooka czy będę mogła/mógł korzystać z materiałów?

Tak, wszystkie treści wideo z facebookowej grupy będą umieszczane również na platformie w Strefie Rozwoju Nauczyciela.

Co się stanie po wygaśnięciu dostępu do platformy?

Tracisz dostęp do platformy i materiałów.

Jakie dokładnie materiały otrzymam?

Webinary dostępne w Strefie:

 • Nauczyciel współorganizujący – wyzwania w edukacji zdalnej
 • O innowacjach pedagogicznych z pasją i zaangażowaniem
 • Narzędzia multimedialne w pracy nauczyciela
 • Ewaluacja IPETu
 • Metody aktywizujące w pracy z dziećmi
 • Zajęcia otwarte
 • Awans zawodowy a obowiązki dyrektora i opiekuna stażu
 • Specjalne potrzeby edukacyjne a edukacja zdalna
 • Kompetencje Rady Pedagogicznej
 • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna – co warto powtórzyć przed spotkaniem z komisją egzaminacyjną/kwalifikacyjną
 • Bezpieczeństwo w edukacji zdalnej
 • Wewnątrzszkolne akty prawne
 • Jak motywować uczniów do pracy?
 • Zajęcia rewalidacyjne – główne kierunki oddziaływań rewalidacyjnych
 • Jak przygotować się na spotkanie z komisją egzaminacyjną/kwalifikacyjną
 • Jak przeprowadzić e-uroczystości szkolne
 • Metody aktywizujące w przedszkolu
 • Jakie są Twoje kompetencje cyfrowe, nauczycielu?
 • Dokumentowanie awansu zawodowego nauczyciela
 • Kompetencje kluczowe w przedszkolu i szkole
 • Nauczyciel współorganizujący – sposoby wsparcia uczniów w czasie edukacji zdalnej
 • Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat Rady Rodziców
 • Obowiązki w zakresie okresowej WOPFU, modyfikacja IPET
 • Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat wolontariatu w szkole
 • Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat Samorządu uczniowskiego
 • Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – indywidualne formy pracy
 • Warsztat pracy nauczyciela współorganizującego proces edukacyjny
 • Jak pracować z uczniem z dysleksją?
 • Edukacja zdalna, gdzie umiejscowić ją w sprawozdaniu?
 • Promocja placówki w mediach społecznościowych – czy jest nam to potrzebne?
 • Narzędzia diagnostyczne przydatne w pracy nauczyciela
 • Lapbook – czym jest i do czego w edukacji może się przydać?
 • Jak przygotować się do zakończenia stażu. Spotkanie dla nauczycieli stażystów.
 • Świetlica szkolna – o czym nauczyciel w awansie powinien wiedzieć
 • Jak napisać sprawozdanie?
 • Jak przygotować się do zakończenia stażu. Spotkanie dla nauczycieli kontraktowych.
 • Jak przygotować się do zakończenia stażu. Spotkanie dla nauczycieli mianowanych.

Dostęp do kursu ” O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem”
Dostęp do grupy na facebooku, gdzie odbywają się strefowe spotkania online.
Dostęp do #strefowegoawansTv, czyli nagrań z poniedziałkowych spotkań ze strefowiczkami.

Dostęp do artykułów.
Dostęp do materiałów z dwóch edycji wyzwań.

Mam kilka webinarów. Co w takiej sytuacji?

Wiesz, że warto było w nich uczestniczyć. Otrzymujesz dostęp do pozostałych webinarów oraz spotkań na żywo. Nie będziesz już musiała kupować dostępów do nowych webinarów, bo na czas przynależności do Strefy masz je w pakiecie.

Kiedy mogę dołączyć do strefy?

Raz na kwartał. Kolejne zapisy ruszają 17 maja 2021 i potrwają do 31 maja 2021.

Którą opcję dostępu powinnam/powinienem wybrać?

Im dłużej, tym lepiej. Opcja na trzy miesiące pozwoli Ci zapoznać się z materiałami, poznać system naszej Strefowej pracy. Opcja na 6 miesięcy – najbardziej optymalna – pozwoli przyswoić i przerobić materiał. Opcja na 12 miesięcy będzie najciekawszą z opcji – same jeszcze nie wiemy do końca, co w tej opcji będzie się w Strefie działo😉

Od czego zacząć naukę?

Każdy pracuje w swoim tempie, każdy ma inne palące tematy do przepracowania. Raz w miesiącu będę podpowiadała, co warto przerobić w danym miesiącu. Będziemy też omawiać wątpliwości, odpowiadać na pytania w czasie naszych Strefowych spotkań na żywo.

Ile kosztuje dostęp do strefy?

Dostęp do Strefy Rozwoju Nauczyciela w drugiej edycji kosztuje

3 miesiące – 249zł;

6 miesięcy – 399zł;

12 miesięcy – 599zł
Koszt dostępu do Strefy w IV edycji będzie wyższy.

Czy dostanę fakturę na szkołę?

Tak, podczas zamówienia wpisz dane placówki.
Jeżeli potrzebujesz fakturę z terminem płatności, napisz do nas na szkolenia-kapelusz@wp.pl

Czy to mi się opłaci?

Wchodząc do Strefy, zapłacisz tylko ułamek sumy  jaką byś zapłaciła/zapłacił za wszystkie materiały kupione osobno.

Oprócz tego dostaniesz zniżkę na zakupy na stronie sklep.anetaszostak.pl

Dołącz do III edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela.

Napisz do nas jeśli potrzebujesz faktury na placówkę.

Pin It on Pinterest