Witaj w Strefie Rozwoju Nauczyciela.

Stworzyłam to miejsce po to, by doskonalić Twoje umiejętności zawodowe i osobiste, Nauczycielu.

To miejsce dla nauczycielek i nauczycieli, którzy chcą doskonalić swój warsztat pracy, wiedzę teoretyczną przełożyć na dobre praktyki w ramach działań edukacyjnych, opiekuńczych czy wychowawczych.

To miejsce dla nauczycielek i nauczycieli, którzy rozwijają swój warsztat pracy w trakcie trwania awansu zawodowego.

To miejsce dla „młodych stażem dyrektorskim” nauczycielek i nauczycieli, podejmujących trud kierowania placówką oświatową.

Uwierz mi, dzięki wiedzy zgromadzonej tylko w webinarowych spotkaniach, jesteś w stanie wdrożyć wiele dobrych praktyk w swojej szkole/przedszkolu/placówce.

To miejsce, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz w odpowiedni sposób przygotujesz się do spotkania z komisją kwalifikacyjną czy egzaminacyjną, jeśli w tym roku kończysz staż.

To miejsce, w którym wezmę Cię za rękę i przeprowadzę przez wiele nauczycielskich ścieżek rozwoju zawodowego i osobistego.

Co czeka na Ciebie w Strefie Rozwoju Nauczyciela

=
Dostęp do ponad 50  webinarów przeprowadzonych przez Anetę Szostak-Sulewską o wartości ponad 2800 zł 
=
Dostęp do grupy na facebooku, gdzie odbywają się strefowe spotkania na żywo.
=
Dostęp do artykułów i materiałów pdf przydatnych w pracy nauczyciela.
=
Dostęp do kursu ”O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem” o wartości 199 zł 
=
Dostęp do Strefowego #AwansTV, czyli transmisji na żywo, co drugi poniedziałek w grupie Strefy.
=
Dostęp do materiałów z poprzednich edycji Strefowego Maratonu Szkoleniowego.

Dlaczego powstała Strefa Rozwoju Nauczyciela?

Dostaję od Was w najgorętszym okresie (marzec–wrzesień) tysiące wiadomości z pytaniami:

Jak………………? Kiedy…………………………………..? Co wpisać………………………..? Jak bez lęku iść do pracy…………? Które rozporządzenie przeczytać…..? Jak to jest z tymi aktami prawnymi…………? Jak zaprezentować dorobek…..? Jak przygotować prezentację….? Jak walczyć ze stresem…………………….? Jak się nie bać wystąpień publicznych…..? Czy zaopiekujesz się mną w czasie stażu…?

Moją odpowiedzią na te pytania jest moja codzienna praca dla Was.

Dostaję też setki pytań:
Który webinar wybrać ? Gdzie znajdę liva ………….? Kiedyś mówiła Pani o……., gdzie to jest…..?

I tu pojawił się pomysł zebrania w jednym miejscu i udzielenia nauczycielom dostęp na bazie abonamentu do materiałów ze spotkań webinarowych. Warunkiem udziału w Strefie jest wybór i opłacenie abonamentu na trzy/sześć/dwanaście miesięcy, by w jednym miejscu móc korzystać z dostępnych webinarów, rozwijać się pod moimi skrzydłami a także uczestniczyć w ciekawych programach realizowanych przez zaproszonych gości.
Fantastyczny pomysł, prawda?

Spokój, jasność przekazu, porządek informacyjny, stała opieka mentora, jeszcze większy kontakt ze mną.

Jedna opłata – dostęp do ponad 50 nagrań ze spotkań webinarowych przygotowanych przez Anetę Szostak-Sulewską o różnej tematyce w obszarach prawa oświatowego, awansu zawodowego, specjalnych potrzeb edukacyjnych i multimediów.

Co jeszcze czeka na Ciebie w Strefie Rozwoju Nauczyciela?

Po wejściu do Strefy Rozwoju Nauczyciela otrzymujesz dostęp do wcześniej przeprowadzonych programów. 

 

W ramach opłaty abonamentowej otrzymujesz też dostęp do kursu „O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem.”

W zasobach kursu ponad 2 godziny nagrań, opracowane szczegółowo materiały pdf przydatne przy przygotowywaniu się do spotkań z komisją kwalifikacyjną czy egzaminacyjną.

Co chcę Ci dać?

=
Konkretną wiedzę PRAKTYCZNĄ, zdobytą przez 30 lat pracy, między innymi jako: nauczyciel, dyrektor, szkoleniowiec, dziekan, mentor. Twoje zadanie: wprowadzić ją w swojej codziennej pracy.
=
Wiatr w skrzydła, który pobudzi Twoją kreatywność, chęć do działania, tworzenia, opracowywania materiałów dydaktycznych, scenariuszy zajęć, programów czy innowacji.
=
Ugruntuję Twoje fundamenty nauczycielskiej działalności.
=
Pozbawię Cię lęków, wątpliwości (praca, zwłaszcza praca z dzieckiem, ma być przyjemnością dawania, budowania młodego człowieka, a dawanie, budowanie powinno być pozbawione lęku).
=
Podam pomocną dłoń, której nikt Ci nie podał w Twojej szkole. Zaopiekuję się Tobą.

 Strefa Rozwoju Nauczyciela – miejsce stworzone z myślą o nieustannym doskonaleniu nauczycieli.

W V edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela będziemy skupiały się na zakończeniu stażu oraz na działaniach wpływających na rozwój nauczyciela. 

Zadbałam też o ciekawy program dodatkowych spotkań przygotowany przez naszych gości. 

Dla kogo jest strefa?

=

Dla nauczycieli w trakcie trwania awansu zawodowego.
Dla nauczycieli przygotowujących się do spotkań z komisjami – kwalifikacyjną lub egzaminacyjną.

=

Dla kadry kierowniczej oświaty, zwłaszcza dla młodych stażem dyrektorów szkół/przedszkoli/placówek.

=

Dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców chcących doskonalić swój warsztat pracy.

=

Dla pasjonatów edukacji stawiających pierwsze kroki w biznesie edukacyjnym. Ode mnie możesz się bardzo dużo nauczyć. Mam za sobą kilka lat doświadczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej ukierunkowanej na szkolenia.

Kolejna możliwość dołączenia do Strefy Rozwoju Nauczyciela pojawi się dopiero w ostatnim tygodniu maja 2022 roku.

Nie czekaj na ostatnią chwilę, dołącz do nas już dziś, by systematycznie ugruntowywać swoją wiedzę.

Zapis na listę oczekująch

To teraz czas na „Przedstaw się Aneto”

 

Nazywam się Aneta Szostak–Sulewska. Jestem pomysłodawczynią i prowadzącą Ogólnopolską Telewizję dla Nauczycieli w Awansie #awansTv, która ma już ponad 170 odcinków i którą tworzyłam od podstaw.

Prowadzę blog tematyczny dla nauczycieli i rodziców anetaszostak.pl.

Jestem autorką licznych kursów i webinarów online o tematyce związanej z awansem i rozwojem zawodowym.

Przygotowałam i z sukcesem przeprowadziłam kilka kursów/ wyzwań, z których wiedzę, inspirację i motywację do zmian czerpały setki nauczycieli. Nasze flagowe szkolenie dla nauczycieli w trakcie trwania stażu „Nauczycielu, nie taki awans straszny, jak go malują”, program rozwoju osobistego i zawodowego „Stawiam na rozwój” oraz cykl szkoleniowy dotyczący narzędzi multimedialnych „Nauczycielu w 2020 pracuj zdalnie”.

Przeprowadziłam ponad 50 spotkań webinarowych dotyczących tematyki związanej z awansem zawodowym nauczycieli, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych czy dobrymi praktykami szkolnymi.

Jestem też pomysłodawczynią i właścicielką Wydawnictwa Edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami.

Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem, czyli takim pedagogiem do zadań  specjalnych. Przez wiele lat pełniłam funkcję dyrektora placówki oświatowej, przez rok funkcję dziekana. Jestem trenerem, szkoleniowcem w obszarach dotyczących rozwoju zawodowego i osobistego nauczycieli.

W V edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela poprowadzę spotkania, w ramach których przygotuję Cię do zakończenia stażu. Odbywać się to będzie zarówno w czasie spotkań webinarowych, jak też w otwartym pokoju szkoleniowym w czasie spotkań na żywo. Będę Cię także wspierała w tym, abyś bardziej uwierzyła w siebie i swoje umiejętności.

W każdej edycji Strefy odpowiedzialna jestem za Strefę Rozwoju Osobistego gdzie rozmawiamy o tym, co nas blokuje, czego się boimy, czyli o naszych blokadach, przekonaniach, nawykach i przyzwyczajeniach.

W V edycji Strefy Rozwoju Zawodowego chcę także wprowadzić cykl spotkań z osobami prowadzącymi ciekawe działania edukacyjne.

W V edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela w dalszym ciągu będziemy zwracać uwagę na dobre praktyki w pracy z uczniem, zwłaszcza tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

w V edycji strefy rozwoju nauczyciela programy poprowadzą

W V edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela programy poprowadzą:

Justyna Zaryczańska

Nauczycielka dyplomowana ucząca  języka polskiego w Społecznej Szkole Podstawowej im. Rady Europy w Lubinie.

Autorka bloga „ Jutro polski” adresowanego do polonistów i wychowawców, na którym publikuje pomysły na ciekawe lekcje łączące elementy analogowe i digitalne. „Jutro polski można znaleźć na Facebooku, Instagramie i na YouTube. Justyna jest ambasadorką Genially w Polsce oraz administratorką oficjalnej grupy Genially w Polsce. Jest też ambasadorką Edpuzzle w Polsce. Należy do grona Superbelfrów, czyli grupy skupiającej kreatywnych nauczycieli wykorzystujących TIK i pragnących zmienić polską edukację. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi nayczcielami podczas konferencji i warsztatów. W Strefie Rozwoju Nauczycieli gości drugi raz, wcześniej przybliżając Genialli a obecnie Edpuzzle.W V edycji Strefy rozwoju Nauczyciela poprowadzi cykl spotkań  „ Odwrócone lekcje z Edpuzzle!”.

Będzie to cykl webinarów podczas których uczestnicy zgłębią tajniki wspaniałej platformy Edpuzzle, która ułatwia pracę metodą lekcji odwróconej. Dokładne zasady funkcjonowania platformy oraz tajniki Edpuzzle będą tematem spotkań. Tworzenie filmowych materiałów opartych na filmach z YouTube lub swoich nagraniach nigdy nie było takie proste.

Dorota Lubas

Nauczycielka dyplomowana, od 10 lat właścicielka placówki edukacyjno-terapeutycznej Pracowni i Rozwoju Kreska, dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Z wykształcenia mgr resocjalizacji – pedagog specjalny, absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, ukończone studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, od 23 lat związana zawodowo ze środowiskiem dzieci i młodzieży- również niepełnosprawnych. Swoje doświadczenie zdobywała w pracy z młodzieżą w gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, z niedostosowanymi społecznie, prowadząc prywatny gabinet oraz tworząc i realizując projekty w NGO. twórczyni autorskich programów terapeutycznych i edukacyjnych.  Jest autorką ” Opowieści terapeutycznych” dla dzieci oraz pierwszego w Polsce kursu online ” Multisensoryczny Trening Płynności Czytania dla dzieci z dysleksją i ryzyka dysleksji.”

Specjalizuje się w tematyce dysleksji i trudności szkolnych. Zajmuje się terapią dzieci ze spektrum dysleksji, dzieci nieśmiałych, dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzi trening kreatywności dla dzieci i młodzieży wykorzystując metodę dramy stosowanej. warsztaty, trening TUS oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Od 2021 roku również mediator szkolny.

W V edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela poprowadzi cykl spotkań „Elementy TUS jako profilaktyka zachowań niepożądanych.”

Anna Zawierucha – Nauczycielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Nowej Soli, oligofrenopedagog. Ścieżkę zawodową ściśle połączyła z komunikacją alternatywną i wspomagającą. Nieustannie doskonali swój warsztat pracy w tym zakresie, jednocześnie dzieląc się swoją praktyczną wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Autorka publikacji na stronie internetowej Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli. Prelegentka podczas II Powiatowej Konferencji „Komunikacja AAC wspólną drogą rozwoju” na temat „Wykorzystywanie indywidualnych narzędzi komunikacyjnych ucznia w zespole klasowym oraz najbliższym środowisku.” Autorka książki „Od bierności do aktywności komunikacyjnej, czyli AAC w pracy grupowej”.

W ramach V edycji Strefy poprowadzi cykl spotkań z zakresu komunikacji alternatywnej i wspomagającej „Oswoić AAC”

 
 

Oliwia Nowicka

Na co dzień w Kapeluszu z Kwiatami zajmuje się tworzeniem grafik na potrzeby mediów społecznościowych oraz dodaje koloru materiałom szkoleniowym, żeby łatwiej było przyswoić zawartą w nich wiedzę.
W V edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela w ramach programu” Canva od podstaw” przybliży nam podstawowe funkcje Canvy, omówi każde z narzędzi dostępne w Canva oraz pokaże jakie materiały edukacyjne można tworzyć z użyciem tej platformy.
 
 

Kim są moi kursanci

Nasze Strefowiczki to nauczycielki, najczęściej w trakcie trwania stażu zawodowego,
W grupie są także nauczycielki rozpoczynające pracę zawodową  a także nauczycielki z dużym stażem pracy, szukające wsparcia, inspiracji, doskonalące swój warsztat pracy. W Strefie Rozwoju Nauczyciela 
gościmy również dyrektorów placówek oświatowych.

Łącznie na fanpage Kapelusz z Kwiatami oraz w naszych grupach tematycznych na Facebooku jest ponad 90 tysięcy osób aktywnie uczestniczących w różnych formach wsparcia zawodowego.

FAQ

Czy mogę wykupić dostęp na miesiąc?

Nie, dostęp podzielony jest na 3,6 lub 12 miesięcy.

Czy mogę dołączyć do strefy w każdej chwili?

Nie, dostęp do Strefy Rozwoju Nauczyciela odbywa się raz na kwartał. Na kilka dni otwieramy drzwi do Strefy i tylko wówczas można dołączyć.

Czy dam radę przerobić wszystkie materiały?

Rekomendujemy zacząć pracę z materiałami, które są Ci najbardziej potrzebne w Twojej obecnej pracy.

Co z materiałami, których nie zdążę wykorzystać?

Masz możliwość dokupienia dostępu na kolejne 3,6 lub 12 miesięcy w cenie wcześniejszego dostępu.

Nie mam Facebooka czy będę mogła/mógł korzystać z materiałów?

Tak, wszystkie treści wideo z facebookowej grupy są umieszczane na platformie w Strefie Rozwoju Nauczyciela. Platforma jest głównym miejscem dostępu do treści. 

Co się stanie po wygaśnięciu dostępu do platformy?

Po wygaśnięciu dostępu do Strefy Rozwoju Nauczyciela tracisz dostęp do platformy i materiałów.

Warto wiec zadbać aby pobrać z zasobów Strefy wszystko to co może być przydatne do Twojej pracy zawodowej.

Do wszystkich webinarów przygotowane są także notatki pdf, możesz je pobrać i uzupełnić o własne zapiski. 

Jakie dokładnie materiały otrzymam?

Webinary dostępne w Strefie

 1. Nauczyciel współorganizujący – wyzwania w edukacji zdalnej
 2. O innowacjach pedagogicznych z pasją i zaangażowaniem
 3. Narzędzia multimedialne w pracy nauczyciela
 4. Ewaluacja IPETu
 5. Metody aktywizujące w pracy z dziećmi
 6. Zajęcia otwarte
 7. Awans zawodowy a obowiązki dyrektora i opiekuna stażu
 8. Specjalne potrzeby edukacyjne a edukacja zdalna
 9. Kompetencje Rady Pedagogicznej
 10. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna – co warto powtórzyć przed spotkaniem z komisją egzaminacyjną/kwalifikacyjną
 11. Bezpieczeństwo w edukacji zdalnej
 12. Wewnątrzszkolne akty prawne
 13. Jak motywować uczniów do pracy?
 14. Zajęcia rewalidacyjne – główne kierunki oddziaływań rewalidacyjnych
 15. Jak przygotować się na spotkanie z komisją egzaminacyjną/kwalifikacyjną
 16. Jak przeprowadzić e-uroczystości szkolne
 17. Metody aktywizujące w przedszkolu
 18. Jakie są Twoje kompetencje cyfrowe, nauczycielu?
 19. Dokumentowanie awansu zawodowego nauczyciela
 20. Kompetencje kluczowe w przedszkolu i szkole
 21. Nauczyciel współorganizujący – sposoby wsparcia uczniów w czasie edukacji zdalnej
 22. Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat Rady Rodziców
 23. Obowiązki w zakresie okresowej WOPFU, modyfikacja IPET
 24. Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat wolontariatu w szkole
 25. Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat Samorządu uczniowskiego
 26. Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – indywidualne formy pracy
 27. Warsztat pracy nauczyciela współorganizującego proces edukacyjny
 28. Jak pracować z uczniem z dysleksją?
 29. Edukacja zdalna, gdzie umiejscowić ją w sprawozdaniu?
 30. Promocja placówki w mediach społecznościowych – czy jest nam to potrzebne?
 31. Narzędzia diagnostyczne przydatne w pracy nauczyciela
 32. Lapbook – czym jest i do czego w edukacji może się przydać?
 33. Jak przygotować się do zakończenia stażu. Spotkanie dla nauczycieli stażystów.
 34. Świetlica szkolna – o czym nauczyciel w awansie powinien wiedzieć
 35. Jak napisać sprawozdanie?
 36. Jak przygotować się do zakończenia stażu. Spotkanie dla nauczycieli kontraktowych.
 37. Jak przygotować się do zakończenia stażu. Spotkanie dla nauczycieli mianowanych.
 38. Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły?
 39. Zakończyłam staż i co dalej. Spotkanie dla nauczycieli stażystów i kontraktowych.
 40. Zakończyłam staż, co dalej? Spotkanie dla nauczycieli mianowanych.
 41. Sztuka uczenia się jako jedna z kluczowych kompetencji XXI wieku
 42. Zostanę wychowawcą klasy –obowiązki i zadania.
 43. Awans zawodowy na nauczyciela kontraktowego. Rozpoczęcie stażu.
 44. Awans zawodowy na nauczyciela mianowanego. Rozpoczęcie stażu.
 45. Awans zawodowy na nauczyciela dyplomowanego. Rozpoczęcie stażu.
 46. Projekty, programy, innowacje.
 47. Jak przygotować się do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
 48. Dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb uczniów – jak się za to zabrać?
  49. Jak prowadzić zajęcia profilaktyczne na lekcjach wychowawczych?
  50. Jak pracować z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym w szkole ogólnodostępnej?
  51. Jak minimalizować zmęczenie cyfrowe u dzieci i młodzieży?
  52. Jak wspierać rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  53. Orientacja przestrzenna – pomysły do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
  54. 7 skutecznych kroków do realizacji lekcji otwartej.
  55. Najczęściej popełniane błędy w sprawozdaniach po zakończeniu stażu.

Dostęp do kursu ” O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem”

Dostęp do programów realizowanych przez edukatorów zaproszone do współpracy.
Dostęp do grupy na facebooku, gdzie odbywają się strefowe spotkania online.
Dostęp do #strefowegoawansTv, czyli nagrań z poniedziałkowych spotkań ze strefowiczkami.

Dostęp do artykułów.
Dostęp do materiałów z czterech edycji wyzwań.

Mam kilka webinarów. Co w takiej sytuacji?

Wiesz, że warto było w nich uczestniczyć. Otrzymujesz dostęp do pozostałych webinarów oraz spotkań na żywo. Nie będziesz już musiała kupować dostępów do nowych webinarów, bo na czas przynależności do Strefy masz je w pakiecie.

Kiedy mogę dołączyć do strefy?

Raz na kwartał roku. Kolejne zapisy ruszają w ostatnim tygodniu maja  2022 roku.

Którą opcję dostępu powinnam/powinienem wybrać?

Im dłużej, tym lepiej.

Opcja na trzy miesiące nie pozwoli Ci zapoznać się z wszystkimi materiałami dostępnymi w Strefie Rozwoju Nauczyciela i piszę to z pełną odpowiedzialnością za te słowa. Wchodząc do Strefy na trzy miesiące musisz bardzo rzeczowo zaplanować pracę z materiałami i skrupulatnie z tych planów się rozliczać.

Opcja na 6 miesięcy – najbardziej optymalna – pozwoli ze spokojem przyswoić i przerobić materiał. Opcja na 12 miesięcy będzie najciekawszą z opcji – same jeszcze nie wiemy do końca, co w tej opcji będzie się w Strefie działo😉

Od czego zacząć naukę?

Każdy pracuje w swoim tempie, każdy ma inne palące potrzeby i  tematy do przepracowania. Raz w miesiącu będę podpowiadała, co warto przerobić w danym miesiącu. Będziemy też omawiać Wasze wątpliwości, odpowiadać na pytania w czasie naszych Strefowych spotkań na żywo.

Ile kosztuje dostęp do strefy?

Ceny w V edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela

3 miesiące – 299 zł,

6 miesięcy – 495 zł,

12 miesięcy – 695 zł.

Czy dostanę fakturę na szkołę?

Tak, podczas zamówienia wpisz dane placówki.
Jeżeli potrzebujesz fakturę z terminem płatności, napisz do nas na strefa@anetaszostak.pl

Czy to mi się opłaci?

Wchodząc do Strefy, zapłacisz tylko ułamek sumy  jaką byś zapłaciła/zapłacił za wszystkie materiały kupione osobno.

Oprócz tego dostaniesz zniżkę na zakupy na stronie sklep.anetaszostak.pl

Dołącz do V edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela.

Napisz do nas jeśli potrzebujesz faktury na placówkę.

strefa@anetaszostak.pl

Pin It on Pinterest