Witaj w Strefie Rozwoju Nauczyciela.

Stworzyłam to miejsce po to, by doskonalić Twoje umiejętności zawodowe i osobiste, Nauczycielu.

To miejsce dla nauczycielek i nauczycieli, którzy chcą doskonalić swój warsztat pracy, wiedzę teoretyczną przełożyć na dobre praktyki w ramach działań edukacyjnych, opiekuńczych czy wychowawczych.

To miejsce dla nauczycielek i nauczycieli, którzy rozwijają swój warsztat pracy w trakcie trwania awansu zawodowego.

To miejsce dla „młodych stażem dyrektorskim” nauczycielek i nauczycieli, podejmujących trud kierowania placówką oświatową. Uwierz mi, dzięki wiedzy zgromadzonej tylko w webinarowych spotkaniach, jesteś w stanie wdrożyć wiele dobrych praktyk w swojej szkole/przedszkolu/placówce.

To miejsce, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz w odpowiedni sposób przygotujesz się do spotkania z komisją kwalifikacyjną czy egzaminacyjną, jeśli w tym roku kończysz staż.

To miejsce, w którym wezmę Cię za rękę i przeprowadzę przez wiele nauczycielskich ścieżek rozwoju zawodowego i osobistego.

Dlaczego warto przystąpić do Strefy Rozwoju Nauczyciela?

N

Otrzymasz nieograniczony dostęp do wszystkich spotkań webinarowych, jakie przeprowadziłam do tej pory oraz do tych, które przeprowadzę w czasie Twojej przynależności do Strefy Rozwoju Nauczyciela. Oprócz dostępu do nagrań otrzymasz także dostęp do opracowań pdf oraz zaświadczenia o udziale w webinarze. Zakładam też organizację spotkań webinarowych tylko dla Was (uczestniczek i uczestników Strefy), które to spotkania będą odpowiadały na zgłoszone przez Was potrzeby. Będziesz uczestniczyć w spotkaniach na żywo prowadzonych w zamkniętej grupie dostępnej tylko dla Strefowiczów (możesz do takiej grupy dołączyć, nie ma jednak przymusu, gdyż wszystkie nagrania spotkań z grupy wędrować będą do Strefy Rozwoju Nauczyciela).

N

Otrzymasz dostęp do materiałów pdf o różnej tematyce, które przygotowywaliśmy dla Was przy okazji różnych naszych działań (plany lekcji, dyplomy, listy zadań, kalendarze i wiele innych).

N

Otrzymasz kody rabatowe na zakupy w sklepie sklep.anetaszostak.pl

N

Otrzymasz wsparcie, mój uśmiech i dobre słowo na każdy kolejny dzień pracy – bezcenne i ostatecznie przekonujące do tego, by za tym uśmiechem podążać.

Dlaczego powstała Strefa Rozwoju Nauczyciela?

Dostaję od Was w najgorętszym okresie (marzec–sierpień) tysiące wiadomości z pytaniami:

Jak…………………….?
Kiedy………………………………………….?
Co wpisać………………………………….?
Jak bez lęku iść do pracy…………?
Które rozporządzenie przeczytać…..?
Jak to jest z tymi aktami prawnymi…………?
Jak zaprezentować dorobek…..?
Jak przygotować prezentację….?
Jak walczyć ze stresem…………………….?
Jak się nie bać wystąpień publicznych…..?
Czy zaopiekujesz się mną w czasie stażu…?

Moją odpowiedzią na te pytania jest moja codzienna praca dla Was.

Dostaję też setki pytań:
Który webinar wybrać………………………..?
Gdzie znajdę liva ………………………………….?
Kiedyś mówiła Pani o………….., gdzie to jest…..?

I tu pojawił się pomysł: zbiorę tę wiedzę w jednym miejscu i dam nauczycielom dostęp na bazie abonamentu. Pomyślałam o warunkach: opłacą abonament na trzy/sześć/dwanaście miesięcy i w jednym miejscu będą mogli korzystać z wiedzy tajemnej, rozwijać się pod moimi skrzydłami.
Fantastyczny pomysł, prawda?

Jedna opłata – wiele możliwości doskonalenia warsztatu pracy!

Jedna opłata – jedno miejsce, w którym są zebrane najistotniejsze treści, wiadomości dotyczące Twojego rozwoju.

Spokój, jasność przekazu, porządek informacyjny, stała opieka mentora, jeszcze większy kontakt ze mną.

Jedna opłata – dostęp do wszystkich webinarów, które już stworzyłam oraz dostęp do webinarów zaplanowanych na czas Twojej przynależności do Strefy Rozwoju Nauczyciela.

Jedna opłata abonamentowa – dostęp do kursu „O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem”.

Co chcę Ci dać?

=
Konkretną wiedzę PRAKTYCZNĄ, zdobytą przez 30 lat pracy, między innymi jako: nauczyciel, dyrektor, szkoleniowiec, dziekan, mentor. Twoje zadanie: wprowadzić ją w swojej codziennej pracy.
=
Wiatr w skrzydła, który pobudzi Twoją kreatywność, chęć do działania, tworzenia, opracowywania materiałów dydaktycznych, scenariuszy zajęć, programów czy innowacji.
=
Ugruntuję Twoje fundamenty nauczycielskiej działalności.
=
Pozbawię Cię lęków, wątpliwości (praca, zwłaszcza praca z dzieckiem, ma być przyjemnością dawania, budowania młodego człowieka, a dawanie, budowanie powinno być pozbawione lęku).
=
Podam pomocną dłoń, której nikt Ci nie podał w Twojej szkole. Zaopiekuję się Tobą.

 Strefa rozwoju nauczyciela – miejsce stworzone z myślą o nieustannym doskonaleniu nauczycieli.

W II edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela będziemy skupiały się na rozbudowaniu Twojej wiedzy w różnych obszarach, dlatego zaprosiłam gości, którzy o to zadbają.

W II edycji Strefy wykorzystamy czas na podsumowania- podsumowanie stażu ( końcówka stażu czy podsumowanie roczne), podsumowanie roku szkolnego (bardzo trudnego) i liczne obowiązki z tym związane. 

Dla kogo jest strefa?

=

Dla nauczycieli w trakcie trwania awansu zawodowego.
Dla nauczycieli przygotowujących się do spotkań z komisjami – kwalifikacyjną lub egzaminacyjną.

=

Dla kadry kierowniczej oświaty, zwłaszcza dla młodych stażem dyrektorów szkół/przedszkoli/placówek.

=

Dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców chcących doskonalić swój warsztat pracy.

=

Dla pasjonatów edukacji stawiających pierwsze kroki w biznesie edukacyjnym. Ode mnie możesz się bardzo dużo nauczyć. Mam za sobą kilka lat doświadczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej ukierunkowanej na szkolenia.

Kolejna możliwość dołączenia do Strefy Rozwoju Nauczyciela pojawi się dopiero w czerwcu.

Nie czekaj na gorący czas w czerwcu, dołącz do nas już dziś, by systematycznie ugruntowywać swoją wiedzę.

Zapis na listę oczekująch

To teraz czas na „Przedstaw się Aneto”

,Nazywam się Aneta Szostak–Sulewska. Jestem pomysłodawczynią   i prowadzącą Ogólnopolską Telewizję dla Nauczycieli w Awansie #awansTv, która ma już ponad 118 odcinków i którą tworzyłam od podstaw.

Prowadzę blog tematyczny dla nauczycieli i rodziców anetaszostak.pl.

Jestem autorką kilku kursów online o tematyce związanej z awansem i rozwojem zawodowym.

Przygotowałam i przeprowadziłam 3 duże kursy/wyzwania, z których wiedzę, inspirację i motywację do zmian czerpały setki nauczycieli. Informacja zwrotna, jaką otrzymałam, pozwala mi mówić o ogromnym sukcesie tych działań. Oto przeprowadzone kursy:
„Nie taki awans straszny, jak go malują”,
„Stawiam na rozwój”,
„Nauczycielu w 2020 pracuj zdalnie”.
Przeprowadziłam ponad 40 spotkań webinarowych.

Jestem też pomysłodawczynią i właścicielką Wydawnictwa Edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami.

Wydawnictwo powstało po to, by wspierać pracę nauczycieli gotowymi pomysłami, rozwiązaniami i inspiracjami. Drugim celem tej działalności jest pomoc i wsparcie młodych, ambitnych nauczycieli w spełnianiu ich marzeń o własnej publikacji.

Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem, czyli takim pedagogiem do zadań  specjalnych. Przez wiele lat pełniłam funkcję dyrektora placówki oświatowej, przez rok funkcję dziekana. Jestem certyfikowanym kynoterapeutą Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego, trenerem profilaktyki pogryzień, certyfikowanym praktykiem metody TOMATISA, trenerem, szkoleniowcem w obszarach dotyczących rozwoju nauczycieli. Ambasadorka Akademii Smart Brand.

W II edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela prowadzę spotkania, w ramach których wspierać będę nauczycieli w rozwoju zawodowym  i osobistym.

W tej edycji odpowiedzialna będę za Strefę Rozwoju Osobistego, gdzie w dalszym ciągu rozmawiać będziemy o tym, co nas blokuje, czego się boimy, czyli o naszych przekonaniach, nawykach, przyzwyczajeniach. W ramach tych działań chcę pomóc nauczycielom we właściwy sposób przygotować się do spotkania z komisją kwalifikacyjną czy egzaminacyjną. Uczyć się będziemy jak pracować ze stresem, jak budować pozycję eksperta.

W II edycji Strefy Rozwoju Zawodowego duży nacisk położymy na przygotowanie się do zakończenia stażu. Będziemy rozmawiać o tym, jak poprawnie napisać sprawozdanie, jakie dokumenty załączyć do wniosku, jak się do tego zmobilizować?                                                             

W II edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela w dalszym ciągu będziemy zwracać uwagę na dobre praktyki w pracy z uczniem, zwłaszcza tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Szczegółowe informacje dotyczące III edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela wkrótce.

Chcesz wiedzieć więcej zapisz się na listę oczekujących.

 

 

 

Nasi eksperci w II edycji strefy rozwoju nauczyciela

Do współprowadzenia  II edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela zaprosiłam:

Katarzynę Drausal – nauczycielkę  języka angielskiego i niemieckiego, certyfikowanego trenera wspomagania pracy szkoły, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Katarzyna jest entuzjastką innowacyjnych metod pracy na lekcji. ekspertką w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu. W swojej pracy zwraca uwagę na kształtowanie kompetencji przyszłości. Jest organizatorką wielu onlinowych wydarzeń dla nauczycieli. Laureatka nagrody Edukator Roku: edycja online.

Kasia przeprowadzi cykl szkoleń „Apki w łapki”. Będą to spotkania warsztatowe z przykładami zastosowania różnych aplikacji oraz instrukcjami od A do Z . W czasie tych zajęć przybliżycie sobie między innymi takie aplikacje, jak: Wordwall, Learning Apps, Kahoot, Quizlet, Quizizz, Liveworksheet, Baamboozle.

Dorotę Lubas – nauczycielka dyplomowana, właścicielka placówki edukacyjno-terapeutycznej Pracownia Rozwoju i Terapii Kreska. Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Z wykształcenia jest mgr resocjalizacji – pedagogiem specjalnym, absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu terapii pedagogicznej w Instytucie Badań Edukacyjnych w Warszawie, od 23 lat związana zawodowo ze środowiskiem dzieci i młodzieży – również niepełnosprawnych; otrzymała certyfikaty licznych kursów, m.in Kursu Dramy Stosowanej, Kursu I stopnia pracy Metodą Weroniki Sherborne, kursu trenerskiego I stopnia, certyfikat psychomotoryki wg Procus i Block,  ukończyła liczne kursy doskonalące w ramach WDN, otrzymała certyfikat terapeuty ręki.     

Swoje doświadczenie zdobywała w pracy z młodzieżą w gimnazjum z oddziałami integracyjnymi, w pracy z dziećmi niedostosowanymi społecznie, prowadząc prywatny gabinet, tworząc i realizując projekty  w NGO. Jest twórczynią autorskich programów terapeutycznych i edukacyjnych, autorką “Opowieści terapeutycznych” dla dzieci oraz pierwszego w Polsce kursu online Multisensoryczny Trening Płynności Czytania dla dzieci z dysleksją i ryzyka dysleksji.

Specjalizuje się w tematyce dysleksji i trudności szkolnych. Zajmuje się terapią dzieci ze spektrum dysleksji, dzieci nieśmiałych, dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzi treningi kreatywności dla dzieci i młodzieży, wykorzystując metodę dramy stosowanej, warsztaty,  treningi TUS oraz szkolenia dla nauczycieli i rodziców.

W Strefie rozwoju Nauczyciela przeprowadzi cykl spotkań:

  • Jak wzmacniać odporność psychiczną dzieci przedszkolnych i w klasach 1-3?
  • Jak wzmacniać odporność psychiczną dzieci w klasach 4-8?
  • Jak prowadzić treningi czytania z dziećmi w klasach 1-3?
  • Jak prowadzić treningi czytania z dziećmi w klasach 4-8?

Monikę Wronę– współpracującą z Kapeluszem z Kwiatami, certyfikowaną trenerkę nauki, dzięki technikom nauki skuteczniej i efektywniej uczy się oraz pracuje. Jej szkolenia są ciekawsze, lepiej zapadają w pamięć, a kursanci osiągają lepsze efekty w swojej pracy.

W II edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela przeprowadzi cykl spotkań „Jak uczyć się skutecznie, jak skutecznie nauczać? Wstęp do technik nauki”.

To program szkoleniowy dla nauczycieli, którzy chcą poprawić swoją umiejętność zapamiętywania, pobudzić kreatywność, stać się efektywniejszym nauczycielem, ekspertem. To program dla osób, które chcą prowadzić ciekawsze zajęcia, szybko się do nich przygotowywać, wprowadzać swoje metody nauczania po to, by ich uczniowie osiągali rewelacyjne wyniki w nauce.

Podczas spotkań webinarowych otrzymasz wiedzę z zakresu myślenia wizualnego, tworzenia map myśli, poznasz genialne techniki nauki, nauczysz się tworzyć zakładki pamięciowe, poćwiczysz skojarzenia, które zapadają w pamięć. Dodatkowo przeprowadzi szkolenie na temat prezentacji, ale takiej wyjątkowej, która zapadnie w pamięć komisji,  a Tobie pozwoli udowodnić, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie.

Oliwię Nowicką – członkinię zespołu Kapelusza z Kwiatami, na co dzień zajmującą się tworzeniem grafik na potrzeby mediów społecznościowych oraz dodającą koloru materiałom szkoleniowym, żeby łatwiej było przyswoić zawartą w nich wiedzę.

Zafascynowana tworzeniem notatek wizualnych.

W czasie naszej wspólnej pracy w Strefie Rozwoju Nauczyciela Oliwia zadba o to, byś:                       

– nauczyła się tworzyć proste rysunki, które wykorzystasz na lekcjach,
– odkryła swoją kreatywną duszę,
–  z przyjemnością zaczęła tworzyć kolorowe notatki, które łatwiej będą zapadać w Twoją pamięć i Twoich uczniów,
– przede wszystkim – przekonała się, że rysowanie nie jest takie trudne; zobaczysz, jak w łatwy sposób można urozmaicić „suche” notatki!

Kim są moi kursanci

Nauczycielami w trakcie trwania stażu zawodowego,
nauczycielami rozpoczynającymi pracę zawodową,
nauczycielami z dużym stażem pracy szukającymi wsparcia, inspiracji, nauczycielami doskonalącymi swój warsztat pracy,
dyrektorami placówek oświatowych.

Łącznie w naszych grupach tematycznych na Facebooku jest ponad 48 tysięcy osób.

Na fanpage’u Kapelusz z Kwiatami ponad 30 tysięcy osób.

FAQ

Czy mogę wykupić dostęp na miesiąc?

Nie, dostęp podzielony jest na 3,6 lub 12 miesięcy.

Czy mogę dołączyć do strefy w każdej chwili?

Nie, dostęp do Strefy Rozwoju Nauczyciela będziemy otwierać raz na kwartał, na kilka dni i tylko wtedy będzie można dołączyć.

Czy dam radę przerobić wszystkie materiały?

Rekomendujemy zacząć pracę z materiałami, które są Ci najbardziej potrzebne w Twojej obecnej pracy.

Co z materiałami, których nie zdążę wykorzystać?

Masz możliwość dokupienia dostępu na kolejne 3 miesiące w cenie wcześniejszego dostępu.

Nie mam Facebooka czy będę mogła/mógł korzystać z materiałów?

Tak, wszystkie treści wideo z facebookowej grupy będą umieszczane również na platformie w Strefie Rozwoju Nauczyciela.

Co się stanie po wygaśnięciu dostępu do platformy?

Tracisz dostęp do platformy i materiałów.

Jakie dokładnie materiały otrzymam?

Webinary dostępne w Strefie:
– Ewaluacja IPETu
– Jak motywować uczniów do pracy?
– Zajęcia rewalidacyjne – główne kierunki oddziaływań rewalidacyjnych
– Wewnątrzszkolne akty prawne
– Narzędzia multimedialne w pracy nauczyciela
– Bezpieczeństwo w edukacji zdalnej
– Nauczyciel współorganizujący – wyzwania w edukacji zdalnej
– Pomoc psychologiczno-pedagogiczna – co warto powtórzyć przed spotkaniem z komisją egzaminacyjną/kwalifikacyjną?
– Kompetencje Rady Pedagogicznej
– Specjalne potrzeby edukacyjne a edukacja zdalna
– Awans zawodowy a obowiązki dyrektora i opiekuna stażu
– Jak przygotować się na spotkanie z komisją egzaminacyjną/kwalifikacyjną
– O innowacjach pedagogicznych z pasją i zaangażowaniem
– Zajęcia otwarte
– Metody aktywizujące w pracy z dziećmi
– Jak przeprowadzić e-uroczystości szkolne?
– Metody aktywizujące w przedszkolu
– Nauczyciel współorganizujący – sposoby wsparcia uczniów w edukacji zdalnej
– Dokumentowanie awansu zawodowego nauczyciela
– Kompetencje kluczowe w przedszkolu i szkole
– Jakie są Twoje kompetencje cyfrowe, nauczycielu?
– Obowiązki w zakresie okresowej WOPFU, modyfikacja IPET
– Rada Rodziców – co powinien wiedzieć nauczyciel w awansie?
– Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat wolontariatu w szkole?
– Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat samorządu uczniowskiego?
– Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi- indywidualne formy pracy.
– Edukacja zdalna, gdzie ją umiejscowić w sprawozdaniu?
– Warsztat pracy nauczyciela współorganizującego proces edukacyjny.
– Jak pracować z uczniem z dysleksją?

Dostęp do kursu ” O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem”
Dostęp do grupy na facebooku, gdzie odbywają się strefowe spotkania online.
Dostęp do #strefowegoawansTv, czyli nagrań z poniedziałkowych spotkań ze strefowiczkami. Dostęp do artykułów.
Dostęp do materiałów z dwóch edycji wyzwań.

Mam kilka webinarów. Co w takiej sytuacji?

Wiesz, że warto było w nich uczestniczyć. Otrzymujesz dostęp do pozostałych webinarów oraz spotkań na żywo. Nie będziesz już musiała kupować dostępów do nowych webinarów, bo na czas przynależności do Strefy masz je w pakiecie.

Kiedy mogę dołączyć do strefy?

Raz na kwartał. Kolejne zapisy ruszają 1 marca 2021 i potrwają do 15 marca 2021.

Którą opcję dostępu powinnam/powinienem wybrać?

Im dłużej, tym lepiej. Opcja na trzy miesiące pozwoli Ci zapoznać się z materiałami, poznać system naszej Strefowej pracy. Opcja na 6 miesięcy – najbardziej optymalna – pozwoli przyswoić i przerobić materiał. Opcja na 12 miesięcy będzie najciekawszą z opcji – same jeszcze nie wiemy do końca, co w tej opcji będzie się w Strefie działo😉

Od czego zacząć naukę?

Każdy pracuje w swoim tempie, każdy ma inne palące tematy do przepracowania. Raz w miesiącu będę podpowiadała, co warto przerobić w danym miesiącu. Będziemy też omawiać wątpliwości, odpowiadać na pytania w czasie naszych Strefowych spotkań na żywo.

Ile kosztuje dostęp do strefy?

Dostęp do Strefy Rozwoju Nauczyciela w drugiej edycji kosztuje 3 miesiące – 229zł; 6 miesięcy – 399zł; 12 miesięcy – 599zł
Koszt dostępu do Strefy w III edycji będzie wyższy.

Czy dostanę fakturę na szkołę?

Tak, podczas zamówienia wpisz dane placówki.
Jeżeli potrzebujesz fakturę z terminem płatności, napisz do nas na szkolenia-kapelusz@wp.pl

Czy to mi się opłaci?

Wchodząc do Strefy, zapłacisz tylko ułamek sumy, jaką byś zapłaciła/zapłacił za wszystkie materiały kupione osobno. Oprócz tego dostaniesz zniżkę na zakupy na stronie sklep.anetaszostak.pl

Dołącz do II edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela.

Napisz do nas jeśli potrzebujesz faktury na placówkę.

Pin It on Pinterest