Witaj w Strefie Rozwoju Nauczyciela.

Stworzyłam to miejsce po to, by doskonalić Twoje umiejętności zawodowe i osobiste, Nauczycielu.

To miejsce dla nauczycielek i nauczycieli, którzy chcą doskonalić swój warsztat pracy, wiedzę teoretyczną przełożyć na dobre praktyki w ramach działań edukacyjnych, opiekuńczych czy wychowawczych.

To miejsce dla nauczycielek i nauczycieli, którzy rozwijają swój warsztat pracy w trakcie trwania awansu zawodowego.

To miejsce dla „młodych stażem dyrektorskim” nauczycielek i nauczycieli, podejmujących trud kierowania placówką oświatową.

Uwierz mi, dzięki wiedzy zgromadzonej tylko w webinarowych spotkaniach, jesteś w stanie wdrożyć wiele dobrych praktyk w swojej szkole/przedszkolu/placówce.

To miejsce, w którym znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz w odpowiedni sposób przygotujesz się do spotkania z komisją kwalifikacyjną czy egzaminacyjną, jeśli w tym roku kończysz staż.

To miejsce, w którym wezmę Cię za rękę i przeprowadzę przez wiele nauczycielskich ścieżek rozwoju zawodowego i osobistego.

Co czeka na Ciebie w Strefie Rozwoju Nauczyciela

1. Dostęp do ponad 60  webinarów przeprowadzonych przez Anetę Szostak-Sulewską o wartości ponad 3500 zł
2. Dostęp do grupy na facebooku, gdzie odbywają się strefowe spotkania na żywo.
3. Dostęp do artykułów i materiałów pdf przydatnych w pracy nauczyciela.
4. Dostęp do kursu ”O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem” o wartości 199 zł 
5. Dostęp do Strefowego #AwansTV, czyli transmisji na żywo, co drugi poniedziałek w grupie Strefy.
6. Dostęp do materiałów z poprzednich edycji Strefowego Maratonu Szkoleniowego.

* od 2 do 6 nie dotyczy osób z abonamentem do Strefy na miesiąc

Dlaczego powstała Strefa Rozwoju Nauczyciela?

Otrzymywałam ( i otrzymuję)  od Was w najgorętszym okresie (marzec–wrzesień) tysiące wiadomości z pytaniami:

Jak………………? Kiedy…………………………………..? Co wpisać………………………..? Jak bez lęku iść do pracy…………? Które rozporządzenie przeczytać…..? Jak to jest z tymi aktami prawnymi…………? Jak zaprezentować dorobek…..? Jak przygotować prezentację….? Jak walczyć ze stresem…………………….? Jak się nie bać wystąpień publicznych…..? Czy zaopiekujesz się mną w czasie stażu…?

Moją odpowiedzią na te pytania jest moja codzienna praca dla Was.

Otrzymuję też setki pytań:
Który webinar wybrać ? Gdzie znajdę liva ………….? Kiedyś mówiła Pani o……., gdzie to jest…..?

I tu pojawił się pomysł zebrania w jednym miejscu i udzielenia nauczycielom dostępu na bazie abonamentu do materiałów ze spotkań webinarowych. Warunkiem udziału w Strefie Rozwoju Nauczyciela jest wybór i opłacenie abonamentu na trzy/sześć/dwanaście miesięcy, by w jednym miejscu móc korzystać z dostępnych webinarów, rozwijać się pod moimi skrzydłami a także uczestniczyć w ciekawych programach realizowanych przez zaproszonych gości.
Fantastyczny pomysł, prawda?

Spokój, jasność przekazu, porządek informacyjny, stała opieka mentora, jeszcze większy kontakt ze mną.

Jedna opłata – dostęp do ponad 60 nagrań ze spotkań webinarowych przygotowanych przez Anetę Szostak-Sulewską o różnej tematyce w obszarach prawa oświatowego, awansu zawodowego, specjalnych potrzeb edukacyjnych i multimediów.

Co jeszcze czeka na Ciebie w Strefie Rozwoju Nauczyciela?

Po wejściu do Strefy Rozwoju Nauczyciela otrzymujesz dostęp do wcześniej przeprowadzonych programów. 

*nie dotyczy abonamentu z dostępem na miesiąc

 

W ramach opłaty abonamentowej na 3,6 lub 12 miesięcy otrzymujesz też dostęp do kursu „O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem.”

W zasobach kursu ponad 2 godziny nagrań, opracowane szczegółowo materiały pdf aktualizowane, przydatne przy przygotowywaniu się do spotkań z komisją kwalifikacyjną czy egzaminacyjną.

Co chcę Ci dać?

=
Konkretną wiedzę PRAKTYCZNĄ, zdobytą przez 30 lat pracy, między innymi jako: nauczyciel, dyrektor, szkoleniowiec, dziekan, mentor. Twoje zadanie: wprowadzić ją w swojej codziennej pracy.
=
Wiatr w skrzydła, który pobudzi Twoją kreatywność, chęć do działania, tworzenia, opracowywania materiałów dydaktycznych, scenariuszy zajęć, programów czy innowacji.
=
Ugruntuję Twoje fundamenty nauczycielskiej działalności.
=
Pozbawię Cię lęków, wątpliwości (praca, zwłaszcza praca z dzieckiem, ma być przyjemnością dawania, budowania młodego człowieka, a dawanie, budowanie powinno być pozbawione lęku).
=
Podam pomocną dłoń, której nikt Ci nie podał w Twojej szkole. Zaopiekuję się Tobą.

 Strefa Rozwoju Nauczyciela – miejsce stworzone z myślą o nieustannym doskonaleniu nauczycieli.

W VII edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela będziemy skupiały na rozpoczęciu awansu zawodowego w trudnym okresie przejściowym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego.

VII edycja Strefy Rozwoju Nauczyciela odbedzie się bez gości prowadzących cykliczne spotkania, co nie oznacza, że nic dodatkowego nie będzie się w Strefie działo.

Nic bardziej mylnego. Tym razem zaplanowałam I Edykacyjną Konferencję Strefy Rozwoju Nauczyciela na którą zaproszę Strefowiczki już wkrótce.

Dla kogo jest strefa?

=

Dla nauczycieli w trakcie trwania awansu zawodowego.
Dla nauczycieli przygotowujących się do spotkań z komisjami – kwalifikacyjną lub egzaminacyjną.

=

Dla kadry kierowniczej oświaty, zwłaszcza dla młodych stażem dyrektorów szkół/przedszkoli/placówek.

=

Dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców chcących doskonalić swój warsztat pracy.

=

Dla pasjonatów edukacji stawiających pierwsze kroki w biznesie edukacyjnym. Ode mnie możesz się bardzo dużo nauczyć. Mam za sobą kilka lat doświadczeń w prowadzeniu działalności gospodarczej ukierunkowanej na szkolenia.

Kolejna możliwość dołączenia do Strefy Rozwoju Nauczyciela pojawi się dopiero w ostatnim tygodniu listopada 2022 roku.

Nie czekaj na ostatnią chwilę, dołącz do nas już dziś, by systematycznie ugruntowywać swoją wiedzę.

Zapis na listę oczekująch

To teraz czas na „Przedstaw się Aneto”

 

Nazywam się Aneta Szostak–Sulewska. Jestem pomysłodawczynią i prowadzącą Ogólnopolską Telewizję dla Nauczycieli w Awansie #awansTv, która ma już ponad 200 odcinków i którą tworzyłam od podstaw.

Prowadzę blog tematyczny dla nauczycieli i rodziców anetaszostak.pl.

Jestem autorką licznych kursów i webinarów online o tematyce związanej z awansem i rozwojem zawodowym.

Przygotowałam i z sukcesem przeprowadziłam kilka kursów/ wyzwań, z których wiedzę, inspirację i motywację do zmian czerpały setki nauczycieli. Nasze flagowe szkolenie dla nauczycieli w trakcie trwania stażu „Nauczycielu, nie taki awans straszny, jak go malują”, program rozwoju osobistego i zawodowego „Stawiam na rozwój” oraz cykl szkoleniowy dotyczący narzędzi multimedialnych „Nauczycielu w 2020 pracuj zdalnie”.

Przeprowadziłam ponad 60 spotkań webinarowych dotyczących tematyki związanej z awansem zawodowym nauczycieli, pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych czy dobrymi praktykami szkolnymi.

Jestem też pomysłodawczynią i właścicielką Wydawnictwa Edukacyjnego Kapelusz z Kwiatami.

Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem, czyli takim pedagogiem do zadań  specjalnych. Przez wiele lat pełniłam funkcję dyrektora placówki oświatowej, przez rok funkcję dziekana. Jestem trenerem, szkoleniowcem w obszarach dotyczących rozwoju zawodowego i osobistego nauczycieli.

W VII edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela poprowadzę spotkania, w ramach których zapoznam Cię ze zmianami, jakie wprowadzono w przepisach prawa oświatowego w 2022 roku. Omówimy także obowiązki dyrektora, opiekuna stażu oraz mentora w zmieniających się zasadach awansu zawodowego. Poświęcimy także czas na omówienie skutecznych sposobów planowania oraz dokumentowania działań w zmieniających się zasadach awansu zawodowego nauczyciela. Jeśli rozpoczynasz zmagania awansowe, przygotuję Cię do właściwego zaplanowania działań, tak aby odzwierciedlały one faktyczne potrzeby szkoły/placówki, w której pracujesz, potrzeby uczniów oraz Twoje, nauczycielu. Znajdziemy także przestrzeń na to, by porozmawiać o metodyce pracy nauczyciela, tak ważnej zwłaszcza wtedy, kiedy rozpoczynamy pracę w zawodzie.  Odbywać się to będzie zarówno w czasie spotkań webinarowych, jak też w otwartym pokoju szkoleniowym w czasie spotkań na żywo. Będę Cię także wspierała w tym, abyś bardziej uwierzyła w siebie i swoje umiejętności.

W każdej edycji Strefy odpowiedzialna jestem za Strefę Rozwoju Osobistego, gdzie rozmawiamy o tym, co nas blokuje, czego się boimy, czyli o naszych blokadach, przekonaniach, nawykach i przyzwyczajeniach.

W ramach VII edycji Strefy Rozwoju Zawodowego chcę po raz pierwszy zorganizować I Edukacyjną Konferencję Strefy Rozwoju Nauczyciela.

Wykupując dostęp na 3,6 lub 12 miesięcy, będziesz także gościem I Ogólnopolskiej Konferencji online Strefy Rozwoju Nauczyciela. 

W VII edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela będziemy zwracać uwagę na dobre praktyki w pracy z uczniem, zwłaszcza tym o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

w czasie trwania VII edycji strefy rozwoju Nauczyciela zaproszę Cię do udziału w I edukacyjnej Konferencji strefy rozwoju nauczyciela 

Więcej informacji na temat konferencji wkrótce

Kim są moi kursanci

Nasze Strefowiczki to nauczycielki, najczęściej w trakcie trwania stażu zawodowego,
W grupie są także nauczycielki rozpoczynające pracę zawodową  a także nauczycielki z dużym stażem pracy, szukające wsparcia, inspiracji, doskonalące swój warsztat pracy. W Strefie Rozwoju Nauczyciela 
gościmy również dyrektorów placówek oświatowych.

Łącznie na fanpage Kapelusz z Kwiatami oraz w naszych grupach tematycznych na Facebooku jest ponad 90 tysięcy osób aktywnie uczestniczących w różnych formach wsparcia zawodowego.

FAQ

Czy mogę wykupić dostęp na miesiąc?

Tak w VII edycji Strefy dajemy Ci możliwość zasmakowania czym jest Strefa Rozwoju Nauczyciela. W opcji dostępu do Strefy na 1 miesiąc otrzymujesz dostęp tylko do spotkań webinarowych.

Po miesiącu dostęp ten bedziesz mogła przedłużyć na 3,6 lub 12 miesięcy.

Wchodząc do Strefy na 3,6 lub 12 miesięcy otrzymujesz dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych zgromadzonych w Strefie. 

Czy mogę dołączyć do strefy w każdej chwili?

Nie, dostęp do Strefy Rozwoju Nauczyciela odbywa się raz na kwartał. Na kilka dni otwieramy drzwi do Strefy i tylko wówczas można dołączyć.

Czy dam radę przerobić wszystkie materiały?

Rekomendujemy zacząć pracę z materiałami, które są Ci najbardziej potrzebne w Twojej obecnej pracy.

Co z materiałami, których nie zdążę wykorzystać?

Masz możliwość dokupienia dostępu na kolejne 3,6 lub 12 miesięcy w cenie wcześniejszego dostępu.

Nie mam Facebooka czy będę mogła/mógł korzystać z materiałów?

Tak, wszystkie treści wideo z facebookowej grupy są umieszczane na platformie w Strefie Rozwoju Nauczyciela. Platforma jest głównym miejscem dostępu do treści. 

Co się stanie po wygaśnięciu dostępu do platformy?

Po wygaśnięciu dostępu do Strefy Rozwoju Nauczyciela tracisz dostęp do platformy i materiałów.

Warto wiec zadbać aby pobrać z zasobów Strefy wszystko to co może być przydatne do Twojej pracy zawodowej.

Do wszystkich webinarów przygotowane są także notatki pdf, możesz je pobrać i uzupełnić o własne zapiski. 

Jakie dokładnie materiały otrzymam?

Zapisując się do Strefy Rozwoju Nauczyciela na miesiąc otrzymasz dostęp do spotkań webinarowych wymienionych poniżej.

Webinary dostępne w Strefie

 1. Nauczyciel współorganizujący – wyzwania w edukacji zdalnej
 2. O innowacjach pedagogicznych z pasją i zaangażowaniem
 3. Narzędzia multimedialne w pracy nauczyciela
 4. Ewaluacja IPETu
 5. Metody aktywizujące w pracy z dziećmi
 6. Zajęcia otwarte
 7. Specjalne potrzeby edukacyjne a edukacja zdalna
 8. Kompetencje Rady Pedagogicznej
 9. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna – co warto powtórzyć przed spotkaniem z komisją egzaminacyjną/kwalifikacyjną
 10. Bezpieczeństwo w edukacji zdalnej
 11. Wewnątrzszkolne akty prawne
 12. Jak motywować uczniów do pracy?
 13. Zajęcia rewalidacyjne – główne kierunki oddziaływań rewalidacyjnych
 14. Jak przygotować się na spotkanie z komisją egzaminacyjną/kwalifikacyjną
 15. Jak przeprowadzić e-uroczystości szkolne
 16. Metody aktywizujące w przedszkolu
 17. Jakie są Twoje kompetencje cyfrowe, nauczycielu?
 18. Kompetencje kluczowe w przedszkolu i szkole
 19. Nauczyciel współorganizujący – sposoby wsparcia uczniów w czasie edukacji zdalnej
 20. Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat Rady Rodziców
 21. Obowiązki w zakresie okresowej WOPFU, modyfikacja IPET
 22. Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat wolontariatu w szkole
 23. Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat Samorządu uczniowskiego
 24. Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – indywidualne formy pracy
 25. Warsztat pracy nauczyciela współorganizującego proces edukacyjny
 26. Jak pracować z uczniem z dysleksją?
 27. Edukacja zdalna, gdzie umiejscowić ją w sprawozdaniu?
 28. Promocja placówki w mediach społecznościowych – czy jest nam to potrzebne?
 29. Narzędzia diagnostyczne przydatne w pracy nauczyciela
 30. Lapbook – czym jest i do czego w edukacji może się przydać?
 31. Świetlica szkolna – o czym nauczyciel w awansie powinien wiedzieć
 32. Jak napisać sprawozdanie?
 33. Jak przygotować się do zakończenia stażu. Spotkanie dla nauczycieli kontraktowych.
 34. Jak przygotować się do zakończenia stażu. Spotkanie dla nauczycieli mianowanych.
 35. Co nauczyciel w awansie powinien wiedzieć na temat programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły?
 36. Zakończyłam staż, co dalej? Spotkanie dla nauczycieli mianowanych.
 37. Sztuka uczenia się jako jedna z kluczowych kompetencji XXI wieku
 38. Zostanę wychowawcą klasy –obowiązki i zadania.
 39. Awans zawodowy na nauczyciela mianowanego. Rozpoczęcie stażu.
 40. Awans zawodowy na nauczyciela dyplomowanego. Rozpoczęcie stażu.
 41. Projekty, programy, innowacje.
 42. Jak przygotować się do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
 43. Dostosowanie wymagań edukacyjnych do potrzeb uczniów – jak się za to zabrać?
 44. Jak prowadzić zajęcia profilaktyczne na lekcjach wychowawczych?
 45. Jak pracować z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym w szkole ogólnodostępnej?
 46. Jak minimalizować zmęczenie cyfrowe u dzieci i młodzieży?
 47. Jak wspierać rodziców dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
 48. Orientacja przestrzenna – pomysły do pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
 49. 7 skutecznych kroków do realizacji lekcji otwartej.
 50. Najczęściej popełniane błędy w sprawozdaniach po zakończeniu stażu.
 51. Nauczycielu! Nie taki awans straszny, jak go malują. Spotkanie dla nauczycieli kontraktowch ubiegających się o mianowanie. Edycja 2022 rok.
 52. .Nauczycielu! Nie taki awans straszny, jak go malują. Spotkanie dla nauczycieli mianowanych ubiegających się o dyplomowanie. Edycja 2022 rok.
 53. 13 błędów których należy unikać przy pisaniu sprawozdania.
 54. Akty prawne – jak poruszać się w Internetowym Systemie Aktów Prawnych (ISAP)?
 55. Jak z sukcesem zaprezentować dorobek zawodowy?
 56. 6 trików w Canvie, które można wykorzystać w prezentacji dorobku zawodowego.
 57. Nauczyciel mentor- czyli kto?
 58. Jak przygotować się do rozpoczęcia stażu?
 59. Pedagog specjalny- czyli kto? Wymagania kwalifikacyjne oraz zadania pedagoga specjalnego.

Zapisując się do Strefy na 3 lub 6 lub 12 miesięcy otrzymasz dostęp do wszystkich spotkań webinarowych wypisanych powyżej a także tych które odbędą się w czasie Twojego pobytu w Strefie.

Otrzymasz  także:

1. Dostęp do kursu „O prawie oświatowym z pasją i zaangażowaniem”.

2. Dostęp do programów realizowanych przez edukatorów zaproszonych do współpracy W Strefie Rozwoju Nauczyciela.( o programach możesz przeczytać w opisie powyżej)

3. Dostęp do grupy na facebooku, gdzie odbywają się strefowe spotkania online.
4. Dostęp do #strefowegoawansTv, czyli nagrań z poniedziałkowych spotkań ze Strefowiczkami.

5. Dostęp do artykułów oraz dostęp do materiałów z czterech edycji wyzwań.

6. Dostęp do spotkań ze Strefowiczkami w ramach pokoju otwartego. ( spotkania na żywo w czasie rzeczywistym)

7. Dostęp do udziału w I Ogólnopolskiej Konferencji Strefy Rozwoju Nauczyciela zaplanowanej w miesiącu październiku.

 

Mam kilka webinarów. Co w takiej sytuacji?

Wiesz, że warto było w nich uczestniczyć. Otrzymujesz dostęp do pozostałych webinarów oraz spotkań na żywo. Nie będziesz już musiała kupować dostępów do nowych webinarów, bo na czas przynależności do Strefy masz je w pakiecie.

Kiedy mogę dołączyć do strefy?

Raz na kwartał roku. Kolejne zapisy ruszają w ostatnim tygodniu listopada 2022 roku.

Którą opcję dostępu powinnam/powinienem wybrać?

Im dłużej, tym lepiej.

Opcja na miesiąc- w opcji na miesiąc otrzymujesz dostęp do około 60 spotkań webinarowych. Musisz wiec codziennie oglądać po dwa webinaru lub skupić się na oglądaniu tylko tych, które Cię najbardziej interesują.

Opcja na trzy miesiące nie pozwoli Ci zapoznać się z wszystkimi materiałami dostępnymi w Strefie Rozwoju Nauczyciela i piszę to z pełną odpowiedzialnością za te słowa. Wchodząc do Strefy na trzy miesiące musisz bardzo rzeczowo zaplanować pracę z materiałami i skrupulatnie z tych planów się rozliczać.

Opcja na 6 miesięcy – najbardziej optymalna – pozwoli ze spokojem przyswoić i przerobić materiał.

Opcja na 12 miesięcy będzie najciekawszą z opcji – same jeszcze nie wiemy do końca, co w tej opcji będzie się w Strefie działo😉

Od czego zacząć naukę?

Każdy pracuje w swoim tempie, każdy ma inne palące potrzeby i  tematy do przepracowania. Raz w miesiącu będę podpowiadała, co warto przerobić w danym miesiącu. Będziemy też omawiać Wasze wątpliwości, odpowiadać na pytania w czasie naszych Strefowych spotkań na żywo.

Ile kosztuje dostęp do strefy?

Ceny w VII edycji zostały zamrożone na poziomie cen z edycji V Strefy Rozwoju Nauczyciela

miesiąc- 99 zł ( dostęp tylko do webinarów) 

3 miesiące – 299 zł,

6 miesięcy – 495 zł,

12 miesięcy – 695 zł.

Czy dostanę fakturę na szkołę?

Tak, podczas zamówienia wpisz dane placówki.
Jeżeli potrzebujesz fakturę z terminem płatności, napisz do nas na strefa@anetaszostak.pl

Czy to mi się opłaci?

Wchodząc do Strefy, zapłacisz tylko ułamek sumy  jaką byś zapłaciła/zapłacił za wszystkie materiały kupione osobno.

Oprócz tego dostaniesz zniżkę na zakupy na stronie sklep.anetaszostak.pl

Dołącz do VII edycji Strefy Rozwoju Nauczyciela.

Napisz do nas jeśli potrzebujesz faktury na placówkę.

strefa@anetaszostak.pl

Pin It on Pinterest