Witaj!

Nazywam się Aneta Szostak-Sulewka.

Jestem oligofrenopedagogiem, certyfikowanym praktykiem metody TOMATISA, trenerem profilaktyki pogryzień, certyfikowanym specjalistą- kynoterapeutą Polskiego Towarzystwa Kynoterapeutycznego, terapeutą rodzin.

Prowadzę gabinet edukacyjno-terapeutyczny “Kapelusz z Kwiatami”.  Sprawdź jak mogę Ci pomóc i umów się na wizytę.

TERAPIA METODĄ TOMATISA

To treningi słuchowe, które stymulują mózg i wspomagają go w analizowaniu informacji dźwiękowej. Dzięki temu dzieci zaczynają słuchać, a nie tylko słyszeć. Ma to zbawienny wpływ na ich koncentrację, ułatwia zapamiętywanie, obniża poziom stresu, zwiększa umiejętności komunikacyjne, podnosi płynność wypowiedzi i nie tylko.

W metodzie prof. Tomatisa wykorzystuje się muzykę poważną Mozarta czy Chorały Gregoriańskie, a także dźwięki mowy ludzkiej.

Metoda Tomatisa wykorzystywana jest w pracy z dziećmi, u których stwierdzono:

  •  zakłócenia językowe i problemy w uczeniu się,
  •  zaburzenia afektywne i emocjonalne,
  •  zaburzenia psychomotoryczne,
  • całościowe zaburzenia rozwoju,
  • problemy w komunikacji.

Trening trwa od 12 do 15 dni, od 1, 5 do 2 godzin dziennie

Więcej informacji znajdziesz na: www.tomatis.com/pl/metoda-tomatisa/

Terapia z wykorzystaniem systemu słuchawkowego FORNBREIN

Terapia pobudza zmysł uwagi- słuchawki wyposażone są w opatentowany dynamiczny filtr, który pobudza mózg i sprawia, że jest on bardziej wyczulony na różnego rodzaju bodźce.

Poprawia mowę- słuchawki zostały opracowane po to, aby móc lepiej odbierać swój własny głos, wpływają bezpośrednio na poprawę wymowy i płynność wypowiedzi.

Usprawnia pamięć- słuchawki ułatwiają zarówno odbiór przekazywanych nam wiadomości jak i poprawiają krótkotrwałą pamięć, niezbędną do nauki. Odgrywają ważną rolę w umiejętności poprawnego czytania i pisania,  jaki i podczas prowadzenia konwersacji.

Sesje dostosowane do możliwości i potrzeb dziecka, każda z sesji ze słuchawkami trwa do 25 minut

Terapia ręki

Zajęcia mają na celu usprawnianie motoryki małej –precyzji ruchów dłoni i palców oraz normalizację procesów integracji sensorycznej. Wpływają na poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, poprawiają funkcjonowanie i doskonalenie ruchów precyzyjnych dłoni.

Dogoterapia

Zajęcia maja na celu budowanie właściwych relacji oraz naukę właściwego postępowania z psem. Budowanie więzi emocjonalnych oraz poczucia własnej wartości u dzieci, które maja z tym problem. Kształtowanie umiejętności okazywania emocji związanych z kontaktem z psem. Rozwijanie mowy, stymulowanie zmysłów, kształtowanie orientacji w schemacie ciała to kolejne korzyści wynikające z kontaktów z psem w czasie zajęć.

Diagnoza i terapia psychologiczna

We wspołpracy z psychologiem, po uzgodnieniu telefonicznym terminu.

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci
  • wczesna nauka i rozwijanie umiejętności matematycznych
  • zajęcia językowe, plastyczne
  • zajęcia wyrównujące braki w wiadomościach i umiejętnościach szkolnych
  • rozwijanie i usprawnianie umiejętności rozpoznawania i wyrażania emocji,
  • eliminowanie deficytów rozwojowych,
Autorski PROGRAM profilaktyki pogryzień

Zapraszam szkoły, przedszkola i placówki do realizacji autorskiego programu profilaktyki pogryzień

Bezpieczny pies = Bezpieczne dziecko, którego celem jest przekazywanie dzieciom prawidłowych bezpiecznych postaw wobec psów. Program promuje działania profilaktyczne, których celem jest zapobieganie sytuacjom ryzykownym z udziałem dzieci i psów poprzez wskazywanie alternatywnych, prawidłowych zachowań i działań.

Program realizowany w placówkach na indywidualne zamówienie.
Obejmuje 10 spotkań z dziećmi lub młodzieżą, warsztaty dla rodziców oraz warsztaty dla nauczycieli.

zajęcia warsztatowe wspierające umiejętności rodzicielskie

Zgodnie z zapotrzebowaniem i harmonogramem zajęć warsztatowych. Spotkania warsztatowe w małych kameralnych grupach, tematyka spotkań dostosowana do potrzeb grupy. Tworzy to rewelacyjną wyjściową do przepracowania wielu tematów trudnych, pojawiających się w relacjach rodzic-dziecko.

Terapia rodzin

Spotkania indywidualne uzależnione od potrzeb

Kursy i szkolenia

Aktualne kursy i szkolenia w zakładce- sklep.

OCZAMI I SERCEM INNYCH OSÓB:

Aneta wyróżnia się otwartością i ciepłym podejściem do każdej osoby, motywuje i sprawia, że jej wskazówki trafiają prosto do serca. Wspaniale rozwija swoją markę i rozumie swoich klientów. Polecam!

Joanna Ceplin

Terener komunikacji online, JoannaCeplin.pl

Nie zjadłam z Anetą beczki soli, ale pomimo to, mam wrażenie, że znamy się całe wieki. Jest otwartą , miłą i bardzo ciepłą osobą. Emanuje tym ciepłem nawet przez ekran komputera. Jest wrażliwa i bardzo odpowiedzialna. Jeżeli się do czegoś zobowiąże, nie ma mocnych, by ja ściągnąć z obranej drogi. Ceni sobie w ludziach uczciwość (i sama jest taka), pracowitość  ( a i ją trudno nazwać leniem), koleżeńskość (sama jak ten Zawisza). Pomysłowa i pełna energii. Gdyby mi przyszło konie kraść, to z Tobą Anetko.

Beata Kulisiewicz

Pedagog, oligofrenopedagog, instruktor szkolenia psów, dogoterapeuta. Autorka popularnych książek o dogoterapii, dogoteriapia.blogspot.com

GABINET:
UL. Batorego 5

59-900 ZGORZELEC

umów się na wizytę

zgoda

Gabinet edukacyjna-teraputyczny "Kapelusz z Kwiatami"

SZKOLENIE W ZGORZELEC AUTYZM, NIE AUTYZM NOWY TERMIN 15- 16 WRZEŚNIA 2018 Zamknij

Pin It on Pinterest