Witaj! Nazywam się Aneta Szostak-Sulewska.   

Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem, aktywnym zawodowo od ponad 23 lat, certyfikowanym praktykiem metody TOMATISA. Przez 15 lat kierowałam placówką szkolnictwa specjalnego. Zdobytą w tym czasie wiedzę i doświadczenie, staram się teraz przekazywać Wam nauczycielom, tworząc kursy oraz materiały edukacyjne dostępne na mojej stronie oraz na Facebooku  kapelusz z kwiatami, szkolenia dla nauczycieli   Sprawdź jak mogę Ci pomóc .Umów się na konsultację

Kursy i szkolenia dla oświaty

Nauczycielu Jeżeli jesteś zainteresowana / zainteresowany rozwojem zawodowym i osobistym to odwiedź mój sklep i przeglądnij aktualną ofertę szkoleniową. Polecam liczne kursy i szkolenia. Jeżeli jesteś dyrektorem i potrzebujesz konkretnego szkolenia dla swojej kadry pedagogicznej- zadzwoń lub napisz do mnie. Wspólnie stworzymy ofertę szkoleniową o jakiej marzysz. Pamiętaj współpracujemy z najlepszymi szkoleniowcami z Polski i zagranicy. 

Konsultacje indywidualne

Często zadajecie mi liczne pytania. Abym mogła poświecić swój czas tylko Tobie- wykup godzinną konsultację. Będzie to czas poświęcony tylko Tobie w ramach którego rozwieje Twoje edukacyjne wątpliwości dotyczące Twojej pracy zawodowej. Konsultacje do wykupienia w zakładce sklep.

Trening mentalny

Być może w Twoim życiu zawodowym lub osobistym jest „coś” co od dawna jest w sferze niezrealizowanych marzeń lub coś nad czym od dawna chcesz popracować, zmienić ulepszyć. Jesteś więc we właściwym miejscu. Poprzez trening mentalny ze mną wejdziesz na wyższy poziom swojego zawodowego zycia. Uwierzysz, ze niemozliwe staje sie mozliwe i bardzo szybko zauwazysz jakie to przynosi zmiany i korzyści zarówno w Twoim życiu zawodowym jak i osobistym.

TERAPIA METODĄ TOMATISA
To treningi słuchowe, które stymulują mózg i wspomagają go w analizowaniu informacji dźwiękowej. Dzięki temu dzieci zaczynają słuchać, a nie tylko słyszeć. Ma to zbawienny wpływ na ich koncentrację, ułatwia zapamiętywanie, obniża poziom stresu, zwiększa umiejętności komunikacyjne, podnosi płynność wypowiedzi i nie tylko.

W metodzie prof. Tomatisa wykorzystuje się muzykę poważną Mozarta czy Chorały Gregoriańskie, a także dźwięki mowy ludzkiej.

Metoda Tomatisa wykorzystywana jest w pracy z dziećmi, u których stwierdzono:

  •  zakłócenia językowe i problemy w uczeniu się,
  •  zaburzenia afektywne i emocjonalne,
  •  zaburzenia psychomotoryczne,
  • całościowe zaburzenia rozwoju,
  • problemy w komunikacji.

Trening trwa od 12 do 15 dni, od 1, 5 do 2 godzin dziennie

Więcej informacji znajdziesz na: www.tomatis.com/pl/metoda-tomatisa/

Terapia z wykorzystaniem systemu słuchawkowego FORNBREIN
Terapia pobudza zmysł uwagi- słuchawki wyposażone są w opatentowany dynamiczny filtr, który pobudza mózg i sprawia, że jest on bardziej wyczulony na różnego rodzaju bodźce.

Poprawia mowę- słuchawki zostały opracowane po to, aby móc lepiej odbierać swój własny głos, wpływają bezpośrednio na poprawę wymowy i płynność wypowiedzi.

Usprawnia pamięć- słuchawki ułatwiają zarówno odbiór przekazywanych nam wiadomości jak i poprawiają krótkotrwałą pamięć, niezbędną do nauki. Odgrywają ważną rolę w umiejętności poprawnego czytania i pisania,  jaki i podczas prowadzenia konwersacji.

Sesje dostosowane do możliwości i potrzeb dziecka, każda z sesji ze słuchawkami trwa do 25 minut

Autorski PROGRAM profilaktyki pogryzień

Zapraszam szkoły, przedszkola i placówki do realizacji autorskiego programu profilaktyki pogryzień

Bezpieczny pies = Bezpieczne dziecko, którego celem jest przekazywanie dzieciom prawidłowych bezpiecznych postaw wobec psów. Program promuje działania profilaktyczne, których celem jest zapobieganie sytuacjom ryzykownym z udziałem dzieci i psów poprzez wskazywanie alternatywnych, prawidłowych zachowań i działań.

Program realizowany w placówkach na indywidualne zamówienie.
Obejmuje 10 spotkań z dziećmi lub młodzieżą, warsztaty dla rodziców oraz warsztaty dla nauczycieli.

zajęcia warsztatowe wspierające umiejętności rodzicielskie

Zgodnie z zapotrzebowaniem i harmonogramem zajęć warsztatowych. Spotkania warsztatowe w małych kameralnych grupach, tematyka spotkań dostosowana do potrzeb grupy. Tworzy to rewelacyjną wyjściową do przepracowania wielu tematów trudnych, pojawiających się w relacjach rodzic-dziecko.

OCZAMI I SERCEM INNYCH OSÓB:

Aneta wyróżnia się otwartością i ciepłym podejściem do każdej osoby, motywuje i sprawia, że jej wskazówki trafiają prosto do serca. Wspaniale rozwija swoją markę i rozumie swoich klientów. Polecam!
Joanna Ceplin

Terener komunikacji online, JoannaCeplin.pl

Nie zjadłam z Anetą beczki soli, ale pomimo to, mam wrażenie, że znamy się całe wieki. Jest otwartą , miłą i bardzo ciepłą osobą. Emanuje tym ciepłem nawet przez ekran komputera. Jest wrażliwa i bardzo odpowiedzialna. Jeżeli się do czegoś zobowiąże, nie ma mocnych, by ja ściągnąć z obranej drogi. Ceni sobie w ludziach uczciwość (i sama jest taka), pracowitość  ( a i ją trudno nazwać leniem), koleżeńskość (sama jak ten Zawisza). Pomysłowa i pełna energii. Gdyby mi przyszło konie kraść, to z Tobą Anetko.
Beata Kulisiewicz

Pedagog, oligofrenopedagog, instruktor szkolenia psów, dogoterapeuta. Autorka popularnych książek o dogoterapii, dogoteriapia.blogspot.com

UMÓW SIĘ ZE MNĄ:

umów się na wizytę

zgoda

Gabinet edukacyjna-teraputyczny "Kapelusz z Kwiatami"

Pin It on Pinterest